Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 416228
Facebook
Facebook

Wiktor Szymonowicz

 

wiktor_szymonowicz

Śpiewak solista

Pracę zawodową w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego rozpoczął w 1981 roku w charakterze artysty chóru. Od początków swojej pracy wykazywał duże predyspozycje estradowe, szczególnie w kierunku piosenki oraz tańca.

W 1998 roku został przeniesiony na stanowisko solisty-wokalisty. Spełniając swoje zainteresowania i naturalne predyspozycje stał się jedną z czołowych postaci występujących we wszystkich programach RZAWP.

Podczas wielu lat pracy w Zespole dał się poznać jako artysta ambitny, stale podnoszący swoje kwalifikacje zawodowe. Zawód swój wykonuje z wielką pasją, a jego produkcje artystyczne odznaczają się zawsze wysokim poziomem profesjonalnym. Występował gościnnie w wielu krajach m. in. w: Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji, na Litwie, Ukrainie, w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Pasją Wiktora Szymonowicza jest teatr, dobra muzyka i turystyka śladami historii. Prywatnie jest sympatycznym kolegą cieszącym się powszechnym uznaniem i szacunkiem.

Stworzył niezapomniane kreacje: Tewiego w musicalu „Skrzypek na Dachu” oraz w przedstawieniach: „Best of Broadway”, „Uczuć wicher, wyznań smak”, „Z mundurem, z humorem…” i wiele innych ról wymagających zarówno wokalnego jak i aktorskiego kunsztu.

Jest odznaczony statuetką Złotego Dobosza 2011 za wybitne osiągnięcia artystyczne. Otrzymał również wyróżnienie od Dowódcy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu piosenek o tematyce lotniczej, może poszczycić się także Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP.

 


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces