Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 5
W sumie: 307689

Święto Wojska Polskiego

W dniu 15 sierpnia br. z okazji Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z powodzeniem uczestniczył w wielu uroczystościach,

w tym m.in.:

  • O godz. 9.00 chór RZAWP brał udział w Liturgii Mszy Świętej za Ojczyznę w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, a następnie wykonał „Hymn RP” i „Marsz Pierwszej Brygady” podczas centralnej parady wojskowej przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego obok Pałacu Belwederskiego.

 

  • O godz. 13.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie rozpoczął się Festyn Żołnierski, podczas którego w punkcie promocyjnym RZAWP można było zaśpiewać z chórem Zespołu Pieśń Reprezentacyjną WP – „Marsz Pierwszej Brygady”.

 

  • O godzinie 16.00 w Parku Agrykola w Warszawie odbył się uroczysty koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego „Jak Białe Orły”. Koncert najbardziej znanych i lubianych pieśni żołnierskich oraz patriotycznych z różnych okresów historycznych (od średniowiecza do współczesności) sławiących dzieje oręża polskiego i walkę narodu o niepodległość spotkał się z ogromnym uznaniem publiczności.

 

  • Tego samego dnia wieczorem o godz. 20.00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się uroczysty koncert patriotyczny Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z solistami, w którym uczestniczyła licznie zgromadzona publiczność.


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces