Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 2
W sumie: 416229
Facebook
Facebook

Roman Kogut

 

roman_kogut

Śpiewak solista

Związany z RZAWP od 25 lat jako śpiewak solista. Jeden z czołowych artystów Zespołu. Laureat Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu (1989), a wcześniej zdobywca Srebrnego Samowara na festiwalu w Zielonej Górze (1983).

Zawodową karierę artystyczną rozpoczął w Śląskiej Estradzie Wojskowej we Wrocławiu. W latach 90-tych XX w. występował jako solista z Polski (w międzynarodowym składzie) w niemieckiej produkcji musicalowej „A.L. Webber Gala” oraz w Budapesztańskim Teatrze Operetki w „Gerschwin Gala”. Jego zagraniczne tournée to m.in. filharmonie: w Berlinie, Monachium, Sztokholmie, Hamburgu, Brukseli i Kopenhadze.

Jego kreacje piosenkarskie i aktorskie w RZAWP odznaczają się wysokim profesjonalizmem, są dojrzałe oraz niosą duży ładunek emocji. Występował m.in. w takich wcześniejszych widowiskach jak: „Manewry Miłosne”, „Walce Wiednia”, „Na kwaterze”, „Best Of Brodway”, „W 80 minut dookoła NATA” oraz późniejszych jak: „Leć, orle biały…”, „W Ojczyznę zakorzeniony…”, „Pod Znakiem orła – w bieli i czerwieni…”, „Pomyśl Polsko…”, „Mieczów dostatek, chorągwi tryumf…”, „Póki w narodzie myśl swobody żyje…”, „Z mundurem, z humorem…”, „Przechadzki Wiedeńskie i Okoliczne”, „Uczuć wicher, wyznań smak”.

Został odznaczony srebrnym Medalem Sił Zbrojnych w Służbie Ojczyzny (2006) oraz srebrnym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju (2003). Jest również laureatem Złotego Dobosza 2012 – prestiżowej nagrody Dyrektora RZAWP za wybitne osiągnięcia artystyczne.


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces