Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 437493
Facebook
Facebook

Pokój Światu, ludziom radość

POKÓJ ŚWIATU, LUDZIOM RADOŚĆ

Nieodłącznym elementem polskiej tradycji bożonarodzeniowej są kolędy  i pastorałki. Żaden inny naród nie może poszczycić się takim ich bogactwem. Najstarsze polskie kolędy sięgają początku XV wieku. Tworzyli  je artyści tej miary co Mikołaj Sęp-Szarzyński, Karol Kurpiński, Feliks Nowowiejski czy Witold Lutosławski.

Kolędy i pastorałki to  również ważna część repertuaru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W koncercie zatytułowanym „Pokój światu, ludziom radość” usłyszą  je Państwo w klasycznym opracowaniu na sopran, mezzosopran, tenor i bas-baryton, chór i orkiestrę.  Przypomnimy,  jak  żołnierze polscy na przestrzeni stu lat od czasu odzyskania niepodległości, często w warunkach wojennych, obchodzili Boże Narodzenie i pielęgnowali tradycje z nim związane.

Koncert pt. „Pokój światu, ludziom radość” to niepowtarzalne brzmienie kilkudziesięcioosobowej orkiestry w efektownych mundurach z okresu Księstwa Warszawskiego, piękne, klasyczne głosy  równie licznych  artystów chóru oraz solistów prezentujących się w szlacheckich kontuszach i poloneskach. Całości tego niezwykłego widowiska dopełnia wspaniała gra świateł.

 

 

06.01.2018 r., Warszawa, Świątynia Opatrzności Bożej  (premiera)
07.01.2018 r., Rawa Mazowiecka

09.01.2018 r., Zabrze
19.01.2018 r., Warszawa
03.01.2019 r., Warszawa
06.01.2019 r., Dębe Wielkie

 


Foto: Wojciech Łączyński oraz Tomasz Górnicki


Foto: Wiesław Ślązak oraz Świątynia Opatrzności Bożej


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces