Nieodłącznym elementem polskiej tradycji bożonarodzeniowej są kolędy  i pastorałki. Żaden inny naród nie może poszczycić się takim ich  bogactwem. Najstarsze polskie kolędy sięgają początku XV wieku. Tworzyli  je artyści tej miary co Mikołaj Sęp-Szarzyński, Karol Kurpiński, Feliks Nowowiejski czy Witold Lutosławski.

Kolędy i pastorałki to  również ważna część repertuaru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W koncercie zatytułowanym ?Pokój światu, ludziom radość? usłyszą je Państwo w klasycznym opracowaniu na orkiestrę, chór i solistów. W narracji słownej przypomnimy,  jak  żołnierze polscy na przestrzeni stu lat od czasu odzyskania niepodległości, często w warunkach wojennych, obchodzili Boże Narodzenie i pielęgnowali tradycje z Nim związane.

Koncert pt. ?Pokój światu, ludziom radość? to niepowtarzalne brzmienie kilkudziesięcioosobowej orkiestry w efektownych mundurach z okresu Księstwa Warszawskiego, piękne, klasyczne głosy  równie licznych  artystów chóru oraz solistów  prezentujących się w szlacheckich kontuszach i poloneskach. Całości tego niezwykłego widowiska dopełnia wspaniała gra świateł.