Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 2
W sumie: 397045
Facebook
Facebook

Pokój Światu, ludziom radość

POKÓJ ŚWIATU, LUDZIOM RADOŚĆ

Nieodłącznym elementem polskiej tradycji bożonarodzeniowej są kolędy  i pastorałki. Żaden inny naród nie może poszczycić się takim ich bogactwem. Najstarsze polskie kolędy sięgają początku XV wieku. Tworzyli  je artyści tej miary co Mikołaj Sęp-Szarzyński, Karol Kurpiński, Feliks Nowowiejski czy Witold Lutosławski.

Kolędy i pastorałki to  również ważna część repertuaru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W koncercie zatytułowanym „Pokój światu, ludziom radość” usłyszą  je Państwo w klasycznym opracowaniu na sopran, mezzosopran, tenor i bas-baryton, chór i orkiestrę.  Przypomnimy,  jak  żołnierze polscy na przestrzeni stu lat od czasu odzyskania niepodległości, często w warunkach wojennych, obchodzili Boże Narodzenie i pielęgnowali tradycje z nim związane.

Koncert pt. „Pokój światu, ludziom radość” to niepowtarzalne brzmienie kilkudziesięcioosobowej orkiestry w efektownych mundurach z okresu Księstwa Warszawskiego, piękne, klasyczne głosy  równie licznych  artystów chóru oraz solistów prezentujących się w szlacheckich kontuszach i poloneskach. Całości tego niezwykłego widowiska dopełnia wspaniała gra świateł.

 

 

06.01.2018 r., Warszawa, Świątynia Opatrzności Bożej  (premiera)
07.01.2018 r., Rawa Mazowiecka

09.01.2018 r., Zabrze
19.01.2018 r., Warszawa


Foto: Wojciech Łączyński oraz Tomasz Górnicki


Foto: Wiesław Ślązak oraz Świątynia Opatrzności Bożej


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces