Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 408278
Facebook
Facebook

PODRÓŻ DO KRAINY MUZYKI

PODRÓŻ DO KRAINY MUZYKI
Od pieśni do musicalu

To wokalno-taneczna podróż, której początki odnajdujemy w dziewiętnastowiecznej pieśni romantycznej. Twórcą jej byli wielcy tego gatunku – Robert Schuman, Franciszek Liszt czy Johannes Brahms. W Polsce obok Fryderyka Chopina czy Ignacego Jana Paderewskiego wielkim kompozytorem polskiej pieśni romantycznej był Stanisław Moniuszko, którego 200. rocznicę urodzin będziemy obchodzić w przyszłym roku. To jego pieśni o charakterze narodowym odnajdziemy w pierwszej części programu pt. „Podróż do krainy muzyki”. Oprócz muzyki wokalnej Moniuszki rozbrzmiewać będą także fragmenty jego wielkich kompozycji operowych, w których nie zabraknie polskich tańców narodowych – poloneza czy mazura – tańczonych w tradycyjnych kontuszach szlacheckich.

Z dworu szlacheckiego ówczesnej Polski przeniesiemy się do Wiednia, skąd zabrzmią znane operetkowe arie i duety okraszone pięknymi strojami śpiewaków i tancerzy. Rozbrzmiewać będzie również hiszpańska Granada czy bliski naszemu sercu węgierski Czardasz.

Całość zwieńczy współczesna forma opery i operetki – amerykański musical, który swoimi korzeniami sięga do tradycji XIX-wiecznych teatrów europejskich. Łączy on muzykę, piosenkę, dialogi mówione i taniec w jedną, spójną całość. Tu już odważnie splatać się będzie miłość, nienawiść, odwaga czy gniew, a muzyka stanie się dla słuchacza niezbędnym dopełnieniem.

22.03.2018 r. Wyszków

05.06.2018 r. Leszno

Nie możemy wyświetlić tej galerii.


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces