Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 437493
Facebook
Facebook

Piotr Racewicz

pawel_szkop

Kierownik
orkiestry symfonicznej RZAWP

 

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie prof. Bogusława Madeya oraz dyrygenturę orkiestr dętych w klasie prof. Benedykta Konowalskiego.

W latach 1992-95 pracował w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej na stanowisku asystenta dyrygenta. Poprowadził tam wiele przedstawień m.in.: „Cyrulik Sewilski”, „Straszny dwór”, „Dziadek do orzechów”, „Fedora”. W 1994 roku w Teatrze Wielkim sprawował kierownictwo muzyczne pierwszej polskiej opery „Nędzy uszczęśliwionej” – poprowadził 15 przedstawień tego dzieła.

Współpracował również z Teatrem Wielkim w Łodzi gdzie dyrygował „Trubadurem” oraz z Teatrem Muzycznym Roma – gdzie dyrygował „Zemstą nietoperza”.

Od września 1996 roku jest zatrudniony w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego na stanowisku dyrygenta orkiestry symfonicznej. Podczas wieloletniej działalności artystycznej  w RZAWP dyrygował wszystkimi programami jakie były wykonywane z udziałem orkiestry symfonicznej.

W 1998 roku sprawował kierownictwo muzyczne spektaklu musicalowego „Best of Broadway” – z tym przedstawieniem odbył kilka tournée zagranicznych m.in. do Francji, Niemiec i Szwajcarii. Z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym WP występował również w Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Litwie i na Ukrainie. Od 1996 roku brał udział w nagraniu wszystkich płyt Zespołu z udziałem orkiestry symfonicznej; pod jego kierownictwem muzycznym została nagrana płyta „Panie, zostań z nami”.

Dyrygował wieloma  przedstawieniami premierowymi  m. in.: „Best of Broadway”, „W 80 minut dookoła NATA”, „Pomyśl Polsko”, „Hej, hej Komendancie”, „Zaczęło się w Polsce”, „W Ojczyznę zakorzeniony”, „Z mundurem, z humorem”, „Przechadzki wiedeńskie i okoliczne”, „A w piersiach święty żar”, „Uczuć wicher, wyznań smak”, „Sobieściada” czy „Czego ułan nie dośpiewa, to piechur dopowie”.


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces