Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 416228
Facebook
Facebook

Monika Chodyna

 

monika_chodyna

Śpiewak solista

W 2003 roku ukończyła Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł zawodowy – Aktor scen muzycznych. W 2006 roku zakończyła naukę na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w zakresie wokalistyki.

Od 2003 roku pracuje w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, gdzie bierze udział we wszystkich spektaklach i koncertach, które odbywają się zarówno w Polsce jak i za granicą. W swojej karierze muzycznej uczestniczy w wielu formach teatralnych oraz programach telewizyjnych, m.in. we współpracy z Elżbietą Zapendowską i Andrzejem Głowackim. Na swoim koncie ma liczne projekty, w których śpiewa muzykę jazzową, piosenkę aktorską, musicalową oraz pieśni w języku yiddish.

W sierpniu 2014 była uczestnikiem projektu Yddish For All, gdzie użyła swojego głosu przy nagraniu płyty w języku Yiddish pt. „Yddishe Mame Un Adere Froyen”.

Jest pedagogiem, który naucza śpiewu i interpretacji piosenki. Posiada certyfikat coacha personalnego działającego w środowisku artystycznym i pozaartystycznym. Od 2010 roku swoje doświadczenie muzyczno-pedagogiczne wykorzystuje we współpracy z Fundacją Muzyczną „Teraz Muzyka”, w której prowadzi zajęcia wokalno-aktorskie z dziećmi i młodzieżą. Jest tam również współorganizatorem koncertów tematycznych oraz przedstawień teatralno-muzycznych.


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces