Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 2
W sumie: 431115
Facebook
Facebook

Jan Kierdelewicz

 

jan_kierdelewicz

Śpiewak solista

Ukończył wydział wokalno-aktorski na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu profesora Kazimierza Pustelaka.

Pierwsze próby występów scenicznych podjął już w trakcie studiów. Występował wówczas jako artysta teatru Polska Scena Operowa kierowanego przez Urszulę Trawińską-Moroz.

Występował na wielu scenach w kraju m.in. w Teatrze Narodowym w Warszawie, był solistą w Teatrze Roma, pracował jako artysta chóru w Filharmonii Narodowej. Współpracował z Teatrem Operowym w Gdańsku oraz Zespołem Kameralnym Muzyki Cerkiewnej „Oktoich” z Wrocławia, z którym dokonał nagrania „Requiem prawosławne”, co zaowocowało nominacją do Nagrody Muzycznej Fryderyk.

Prezentował się publiczności jako Sarastro w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta, jako Don Pasquale w „Don Pasquale” G. Donizettiego, w roli Don Bartolo w „Weselu Figara” W.A. Mozarta, jako Sir John w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” O. Nicolai, Collin w „Cyganerii” G. Pucciniego, w partii Zbigniewa w „Strasznym Dworze” St. Moniuszki oraz wielu widowiskach Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, z którym związany jest od 2010 roku.

Jan Kierdelewicz został dwukrotnie wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla kultury Polskiej”  przyznawaną osobom wyróżniającym się w tworzeniu i upowszechnianiu kultury.


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces