Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 2
W sumie: 416229
Facebook
Facebook

Elżbieta Górnicka

 

elzbieta_gornicka

Śpiewak solista

Elżbieta Górnicka jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. St. Moniuszki w Łodzi. W czerwcu 1995r. ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno-Aktorskiego (sekcja wokalno-aktorska), uzyskując tytuł magistra sztuki.

Jest również absolwentką Studium Pedagogicznego w zakresie metodyki nauczania śpiewu solowego. W czasie studiów współpracowała jako solistka z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem im. S. Jaracza oraz Państwową Filharmonią im. A. Rubinsteina w Łodzi. Od września 1995r. pracuje jako solistka-wokalistka w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie.

W czasie swojej 20-letniej pracy w Zespole stworzyła wiele niezapomnianych kreacji. Widzowie mogli podziwiać jej znakomite umiejętności wokalno-aktorskie w takich widowiskach jak m.in.: „Walce Wiednia”, „Best Of Broadway”, „Mieczów dostatek, chorągwi tryumf…”, „Przechadzki Wiedeńskie i Okoliczne” czy „Uczuć wicher, wyznań smak”.

W 2010r. została odznaczona prestiżową nagrodą Złotego Dobosza przyznawaną przez Dyrektora Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego za wybitne osiągnięcia artystyczne zasłużonym pracownikom oraz postaciom świata kultury i sztuki.


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces