Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 307685

Dyrektor

adam_martin

 

 

 

 

                              Adam Martin

                              Dyrektor 

                              Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

 

 

 

Adam Martin (ps. Adam Hetman) urodził się dn. 1 maja 1951 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Witolda Rudzińskiego. Kompozytor, dyrygent i aranżer. Od 1976 roku członek Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. Animator Kultury i Zasłużony Działacz Kultury. Autor muzyki poważnej, teatralnej, filmowej i rozrywkowej. Skomponował ponad 300 piosenek. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach kompozytorskich. W latach 1972-1975 przewodniczący warszawskiego środowiska Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Muzycznej – Jeunesses Musicales de Pologne. W sezonie artystycznym 1994-95 w Teatrze Muzycznym „Roma” był kierownikiem działu marketingu, reklamy i organizacji widowni. W latach 1995-2002 był kolejno inspektorem ds. kultury, kierownikiem referatu kultury i naczelnikiem wydziału kultury w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ Gminy Warszawa Centrum. Z jego inicjatywy powstał dom kultury „Praga”, którego został dyrektorem w 2002 roku.

Równolegle do pracy w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ w 1999 roku pełnił funkcje kierownika oddziału w nowo tworzonym wydziale kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w Urzędzie Marszałkowskim województwa mazowieckiego.

W 2004 roku ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie w zakresie zarządzania dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W czerwcu 2005 roku został zatrudniony w drodze konkursu na stanowisku kierownika Oddziału Edukacji Obywatelskiej Domu Wojska Polskiego, a od lipca 2006 pełnił funkcję kierownika Oddziału Metodyki i Oświaty Domu Żołnierza Polskiego.

W październiku 2006 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. 1 grudnia 2006 roku otrzymał nominację. Uroczystość odbyła się w siedzibie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

W uznaniu zasług dla kultury polskiej mgr Adam Martin otrzymał w 2009 roku Srebrny Medal ”Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” – odznaczenie przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które nadawane jest osobom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

W 2014 roku otrzymał przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej „Medal Komisji Edukacji Narodowej” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

 

 


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces