Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 437493
Facebook
Facebook

Bóg, Honor, Ojczyzna

BÓG, HONOR, OJCZYZNA

 

Trzy najważniejsze ideały średniowiecznego rycerstwa stały się na przestrzeni wieków głównymi filarami polskiego patriotyzmu.

Ideały chrześcijaństwa i Kościół je reprezentujący były elementem spajającym fundamenty państwa, a historycznie odegrały znaczącą rolę zarówno w tworzeniu polskiej państwowości, jak i polskiej tożsamości narodowo–kulturowej.

Honor, będący w polskiej kulturze istotną przesłanką w kształtowaniu podstaw patriotycznych, z pewnością przyczynił się niejednokrotnie do podjęcia walki o najwyższe wartości.

To wartości, ideały i umiłowanie Ojczyzny były najważniejszym kluczem przy podejmowaniu decyzji o przeciwstawianiu się okupantom w licznych zrywach powstańczych. Powstańcy zawsze walczyli o Polskę – ich miejsce na ziemi, ich Ojczyznę rozumianą jako wspólny dom, połączony więzami tradycji, języka, kultury i więzi społecznych.

Program „BÓG, HONOR, OJCZYZNA” oparty jest na wzajemnym przenikaniu się wątków: narodowych i patriotycznych, religijnych i świeckich, artystycznych i użytkowych, wokalnych i instrumentalnych i stanowi interesującą propozycję kompleksowego obrazu polskiego patriotyzmu przedstawionego muzycznymi środkami wyrazu.

 

12.04.2018 r. Kazimierz Dolny

02.06.2018 r. Sokołów Podlaski

03.06.2018 r. Łomża

17.06.2018 r. Lublin


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces