Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 4
W sumie: 362641
Facebook
Facebook

Bóg, Honor, Ojczyzna

BÓG, HONOR, OJCZYZNA

 

Trzy najważniejsze ideały średniowiecznego rycerstwa stały się na przestrzeni wieków głównymi filarami polskiego patriotyzmu.

Ideały chrześcijaństwa i Kościół je reprezentujący były elementem spajającym fundamenty państwa, a historycznie odegrały znaczącą rolę zarówno w tworzeniu polskiej państwowości, jak i polskiej tożsamości narodowo–kulturowej.

Honor, będący w polskiej kulturze istotną przesłanką w kształtowaniu podstaw patriotycznych, z pewnością przyczynił się niejednokrotnie do podjęcia walki o najwyższe wartości.

To wartości, ideały i umiłowanie Ojczyzny były najważniejszym kluczem przy podejmowaniu decyzji o przeciwstawianiu się okupantom w licznych zrywach powstańczych. Powstańcy zawsze walczyli o Polskę – ich miejsce na ziemi, ich Ojczyznę rozumianą jako wspólny dom, połączony więzami tradycji, języka, kultury i więzi społecznych.

Program „BÓG, HONOR, OJCZYZNA” oparty jest na wzajemnym przenikaniu się wątków: narodowych i patriotycznych, religijnych i świeckich, artystycznych i użytkowych, wokalnych i instrumentalnych i stanowi interesującą propozycję kompleksowego obrazu polskiego patriotyzmu przedstawionego muzycznymi środkami wyrazu.

 

KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNE:

  • płk Paweł Lewandowski

KIEROWNICTWO MUZYCZNE:

  • Grzegorz Mielimąka

DYRYGENT:

  • mjr Marcin Ślązak

WYKONAWCY:

  • Soliści: kpr. Anna Maria Grabowska-Nadwodna, Jan Kierdelewicz, Piotr Rafałko
  • Konferansjer: Tomasz Szuran
  • Orkiestra Koncertowa

KIEROWNICTWO TECHNICZNE:

  • Robert Zapora

12.04.2018 r. Kazimierz Dolny

02.06.2018 r. Sokołów Podlaski

03.06.2018 r. Łomża

17.06.2018 r. Lublin


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces