Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 437493
Facebook
Facebook

Bernadetta Wojdat-Sujkowska

 

Bernadetta_Wojdat-Sujkowskaz

Kierownik Baletu

 

 

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie oraz  Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Zatrudniona w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego od 1999 r., początkowo jako tancerka w zespole baletowym, z czasem solistka, w końcu również pedagog. Regularnie koncertuje w Polsce jak i  poza granicami kraju.

Od 2008 r. jest wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca – kierunek Taniec, specjalność Pedagogika baletowa oraz Choreografia i Teoria Tańca, a od 2013 r. również na Wydziale Wokalno-Aktorskiego UMFC w Warszawie.

Okresowo współpracuje jako pedagog Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie.

W latach 2006-2010 regularnie koncertowała z Mazowieckim Teatrem Muzycznym Operetka.

W latach 2015-2016 współpracowała z Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej jako członek Rady Artystycznej podczas Wojskowych Spotkań Artystycznych, Festiwalu Twórczości Dziecięcej WP oraz Manewrów Artystycznych WP Festiwalu Piosenki i Tańca.

Laureatka nagrody Złoty Dobosz przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz bardzo dobre rezultaty pracy na rzecz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (2014 r.).

Odznaczona przez Ministra Obrony Narodowej brązowym medalem Za zasługi dla obronności kraju (2012 r.)  oraz brązowym i srebrnym medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny (2009 r.,  2015 r.).


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces