Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 2
W sumie: 416229
Facebook
Facebook

Anna Potyrała-Listwon

monika_chodyna

Śpiewak solista

 

Anna Potyrała-Listwon jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Profesjonalne kształcenie głosu rozpoczęła w 2011 roku w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego. Już w trakcie pierwszego roku nauki została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Franciszki Platówny we Wrocławiu.

W 2016 roku obroniła tytuł magistra sztuki na kierunku wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej w Łodzi wieńcząc swoją naukę debiutem w roli Hanny Glawari w operetce Wesoła Wdówka F. Lehara w reż. Zbigniewa Maciasa wystawianej w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

W tym samym roku została wybrana jako reprezentantka Polski w X Międzynarodowym Konkursie Operetkowym im. Franza Lehara w Komarno i została laureatką tego konkursu otrzymując Nagrodę Specjalną od Dyrektora Budapesztańskiej Operetki za wybitne predyspozycje estradowe.

Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Operą Bałtycką w Gdańsku, Europejską Fundacją Promocji Sztuki Wokalnej i prowadzi szeroką działalność koncertową.

Od października 2017 roku jest zatrudniona jako śpiewak solista w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces