Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 431112
Facebook
Facebook

Andrzej Wiśniewski

 

andrzej_wisniewski

Śpiewak solista

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (AMFC) na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu profesora Kazimierza Pustelaka. Aktualnie jest solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP w Warszawie oraz Teatru Muzycznego w Lublinie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie przy wystawianiu Salome R. Straussa, Występował wielokrotnie w spektaklach realizowanych przez AMFC w Warszawie. Współpracuje także z Teatrami muzycznymi w Łodzi i w Poznaniu oraz Filharmonią Romualda Traugutta w Warszawie.

Pierwsze próby występów scenicznych podjął już w trakcie studiów, oklaskiwano go wtedy w partii Don Basilia w „Weselu Figara” W. A. Mozarta (2004) oraz „Il mondo della luna” Josepha Haydna i „Buncie żaków” Tadeusza Szeligowskiego (2006). Dwukrotnie startował w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Musicalowej i Operetkowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie. Otrzymał nagrody Gliwickiego Teatru Muzycznego, Łódzkiego Teatru Muzycznego oraz Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Został także wyróżniony w I Europejskim Konkursie Tenorów im. J. Kiepury w Sosnowcu.

Za swój profesjonalny debiut sceniczny uważa rolę Camilla de Rosillon w „Wesołej wdówce” Franza Lehára zaśpiewaną w 2009 roku na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi na zaproszenie dyr. Zbigniewa Maciasa, który w ten sposób zrealizował przyznaną Andrzejowi Wiśniewskiemu nagrodę z Konkursu im. Borowickiej.

Prezentował się także publiczności w takich rolach jak: Alfreda z opery „Traviata” Giuseppe Verdiego, Księcia z „Rigoletto” G. Verdiego, Stefana w „Strasznym Dworze” Stanisława Moniuszki, Remendada w „Carmen” Bizeta, Cecca w „Il mondo della luna” Josepha Haydna oraz w roli Jana Konopnego w „Buncie żaków”, Barinkaya i Otokara w „Baronie Cygańskim” Johanna Straussa, Edwina w operetce „Księżniczka Czardasza” Emmericha Kalmana, Jupana w „Hrabinie Maricy”, Camila de Rosillon w operetce „Wesoła Wdówka”, Alfreda w „Zemście Nietoperza” Johanna Straussa, Stanisława w operetce „Ptasznik z Tyrolu”, a także kreował wiele postaci w koncertach i widowiskach wystawianych przez Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego na wielu scenach w Polsce i za granicą.

Jest laureatem Złotego Dobosza 2015 – nagrody Dyrektora RZAWP za wybitne osiągnięcia artystyczne.


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces