Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 6
W sumie: 238321

Wręczenie Honorowej Nagrody „Złoty Dobosz”

W dniu 24 kwietnia 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie dorocznej Honorowej Nagrody „Złoty Dobosz 2017” przyznawanej przez Dyrektora RZAWP za wybitne osiągnięcia artystyczne, a także za bardzo dobre rezultaty pracy na rzecz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Czytaj dalej

Uroczysty koncert z okazji Święta Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

W dniu 21 kwietnia  2017 roku z okazji Święta Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego odbył się uroczysty koncert w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Koncert składał się z dwóch części: patriotycznej i rozrywkowej. Pierwsza część pt. „Dla Ciebie, Polsko, i dla Twojej chwały…” była etiudą poświęconą generałowi Hallerowi, zaś w drugiej części pt. „Każdemu wolno kochać” (starych piosenek filmowych czar) widzowie mogli usłyszeć piosenki pochodzące z przedwojennych filmów.

  Czytaj dalej

Benemerenti 2017

W dniu 14 stycznia 2017 r. w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów tegorocznych nagród „Benemerenti” i medali „Milito pro Christo”.

Czytaj dalej

Uroczyste spotkanie pracowników RZAWP z okazji Święta Zespołu oraz wręczenia honorowego wyróżnienia „Złoty Dobosz edycji 2016”.

Z okazji Święta* Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń nadanych Decyzją Ministra Obrony Narodowej:  Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz za Zasługi dla Kultury w Wojsku Polskim. Medale wręczył pracownikom honorowy gość – Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Pan Sławomir Frątczak w towarzystwie Dyrektora Zespołu. Czytaj dalej

RZAWP w Familiadzie

W dniu 11 listopada 2016 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił w Teleturnieju „Familiada” w TVP2.
Artyści RZAWP zaśpiewali: Marsz Pierwszej Brygady, Pierwszą Kadrową oraz Wiązankę Legionową.

Czytaj dalej

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2016 roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odsłonił tablicę na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza poświęconą pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystości wziął udział chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Tego samego dnia wieczorem na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się uroczysty koncert Zespołu pt. „Ojczyzna to historia nasza…”, podczas którego Zespół zaprezentował program będący opowieścią o trudnej drodze Polaków do wolności i walce o niepodległość na przestrzeni setek lat.

Czytaj dalej


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces