Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 255413

Zaproszenie na obchody 100. rocznicy utworzenia Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera

4 czerwca br. o godz. 12.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się uroczysta zmiana Posterunku Honorowego połączona z Apelem Pamięci dla uczczenia 100. rocznicy utworzenia Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. W tym dniu przypada zarazem 57. rocznica śmierci gen. broni Józefa Hallera – legendarnego dowódcy, harcerza i wielkiego społecznika.

Haller zaproszenie 1

Po zakończeniu uroczystości na placu ok. godz. 13.00 rozpocznie się Festyn z Błękitną Armią, w programie którego znalazły się m.in.:

– koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego  o godz. 15.00

– koncert artystów z Klubu Wojskowego 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu;

– prezentacja grup rekonstrukcji historycznej – obóz wojskowy, szkolenie wojskowe dla dzieci i młodzieży;

– wystawa historyczna przygotowana przez Centralną Bibliotekę Wojskową;

– prezentacja sprzętu historycznego, w tym czołgu Renault FT – 17 oraz samochodu Ford-T;

– stoiska informacyjno-promocyjne instytucji wojskowych;

– poczęstunek grochówką wojskową.

 Haller zaproszenie 2

Tekst: ppłk Mateusz Łysek

Wręczenie Honorowej Nagrody „Złoty Dobosz”

W dniu 24 kwietnia 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie dorocznej Honorowej Nagrody „Złoty Dobosz 2017” przyznawanej przez Dyrektora RZAWP za wybitne osiągnięcia artystyczne, a także za bardzo dobre rezultaty pracy na rzecz Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Czytaj dalej

Uroczysty koncert z okazji Święta Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

W dniu 21 kwietnia  2017 roku z okazji Święta Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego odbył się uroczysty koncert w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Koncert składał się z dwóch części: patriotycznej i rozrywkowej. Pierwsza część pt. „Dla Ciebie, Polsko, i dla Twojej chwały…” była etiudą poświęconą generałowi Hallerowi, zaś w drugiej części pt. „Każdemu wolno kochać” (starych piosenek filmowych czar) widzowie mogli usłyszeć piosenki pochodzące z przedwojennych filmów.

  Czytaj dalej

Benemerenti 2017

W dniu 14 stycznia 2017 r. w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów tegorocznych nagród „Benemerenti” i medali „Milito pro Christo”.

Czytaj dalej

Uroczyste spotkanie pracowników RZAWP z okazji Święta Zespołu oraz wręczenia honorowego wyróżnienia „Złoty Dobosz edycji 2016”.

Z okazji Święta* Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń nadanych Decyzją Ministra Obrony Narodowej:  Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz za Zasługi dla Kultury w Wojsku Polskim. Medale wręczył pracownikom honorowy gość – Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Pan Sławomir Frątczak w towarzystwie Dyrektora Zespołu. Czytaj dalej

RZAWP w Familiadzie

W dniu 11 listopada 2016 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił w Teleturnieju „Familiada” w TVP2.
Artyści RZAWP zaśpiewali: Marsz Pierwszej Brygady, Pierwszą Kadrową oraz Wiązankę Legionową.

Czytaj dalej


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces