Get Adobe Flash player
Aktualnie online: 1
W sumie: 437494
Facebook
Facebook

Adam Czajkowski

 

adam_czajkowski

Kierownik sekcji imprez, promocji i reklamy RZAWP

 

Podpułkownik rezerwy Adam Czajkowski jest absolwentem Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Szymona Kawalli.

Muzyk-instrumentalista, flecista, II i I dyrygent orkiestry, wykładowca na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, studiów magisterskich o specjalności – dyrygentura orkiestr dętych.

Jako autor wielu opracowań na orkiestrę dętą brał udział w licznych nagraniach płyt i wielokrotnie był i jest zapraszany do udziału w pracach jury polskich i zagranicznych festiwali muzycznych.

W latach 2004-2008 był dowódcą-kapelmistrzem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Zasłużony dyrygent Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.  Jako współtwórca artystycznego obrazu  Orkiestry Koncertowej, prowadząc próby oraz dziesiątki koncertów był jedną z osób wypracowujących poziom artystyczny Orkiestry oraz w dużej mierze wpływającym na odbiór Zespołu przez słuchaczy.

Wieloletnie doświadczenie, bogaty dorobek artystyczny oraz niezwykłe zdolności interpersonalne wykorzystuje obecnie w pracy na stanowisku kierownika sekcji imprez promocji i reklamy – dziale zajmującym się koordynacją i organizacją przedsięwzięć artystycznych Zespołu.

Jego dewizą jest: „Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki! Na cuda trzeba poczekać do jutra!”, a  znakiem rozpoznawczym uśmiech i życzliwość.

 

 


Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego


The Representative Artistic Ensemble of the Polish Armed Forces